iban ING

ING Bank Śląski SWIFT, BIC

Często podczas wykonywania przelewów możemy zauważyć skróty, takie jak IBAN ING, czy SWIFT ING. Wiele osób nie wie, jaki kod podać widząc te skróty na stronie internetowej banku. Poniżej wyjaśnimy dokładnie czym one są.

SWIFT/BIC ING – INGBPLPW

SWIFT ING to kod, który zawiera od ośmiu do jedenastu cyfr. Jest to identyfikator banku, który jest nam potrzebny do wykonywania przelewów w Polsce. Banki mają swoje identyfikatory, które są przypisane do każdego banku z osobna. Można dzięki SWIFT ING dowiedzieć się, jaki jest konkretny identyfikator banku ING. Jest to przydatne, ponieważ różne banki mają inny czas przelewu, dlatego znajomość banku, w którym robimy przelew albo z którego przelew ma dojść na nasze konto, jest pomocne w ustaleniu, kiedy środki znajdą się na naszym koncie. BIC ING z kolei jest to identyfikator, który potrzebny jest do wykonywania przelewów zagranicznych. Numer SWIFT ING jest wykorzystywany głównie do przelewów, w tym przelewów zagranicznych.

Kod IBAN ING

Kod IBAN ING oraz IBAN w innych bankach jest tworzony w ten sposób, że przed numerem konta jest dodawany znak PL, jeśli rachunek bankowy pochodzi z Polski. Jest to bardzo ważna informacja w momencie, kiedy posiadamy zarówno zagraniczny numer konta, jak również polskie numer konta. ING IBAN jest konieczny do wykonania przelewu, zarówno w kraju jak również za granicą. Bez numeru IBAN nie możemy wykonać przelewu.

IBAN ING – PL + numer konta bankowego odbiorcy


ING Adres do przelewu

ING Bank Śląski S.A.

Sokolska 34, 40-086 Katowice

NIP: 634-013-54-75

Opis banku ING

ING Bank Śląski jest bankiem z ogromnymi tradycjami. W ofercie banku znajdują się m.in. kredyty mieszkaniowe, kredyty gotówkowe, bardzo dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe, a także oferty dla inwestorów, dzięki czemu możemy poprzez inwestycje zarobić dodatkowe pieniądze. Są to bardzo konkurencyjne oferty, które pozwolą nam na wyjątkowy sposób zarabiania. ING Bank Śląski ma aż 300 oddziałów i 4,4 mln bankomatów w całej Polsce. Dzięki temu możemy bez problemu wypłacić  nasze pieniądze oraz wpłacić je w dowolnym miejscu. ING posiada również aplikację mobilną, dzięki czemu zarządzanie naszymi środkami jest jeszcze prostsze.

Sprawdź również:

ING infolinia

ING Sesje

Jak zamknąć konto w ING Bank?

źródło: ing.pl

5/5 - (1 oddanych ocen)