swift getin bank

GETIN Bank SWIFT, BIC

Przelewy spoza Polski wymagają od nas podania kilku istotnych informacji, dzięki którym szybko zostanie rozpoznany nasz bank. Jakie informacje musimy podać, jeśli odbiorca przelewu posiada konto w Getin Bank? IBAN nie będzie jedyną informacją, którą wystarczy zawrzeć w danych do przelewu. Skuteczny transfer środków wymaga od nas, abyśmy podali również właściwy dla Getin Bank SWIFT. Po spełnieniu tych wymogów proceduralnych zagraniczna bankowość w prosty i szybki sposób przeksięguje wskazane przez nas środki.

SWIFT/BIC GETIN – GBGCPLPK

Koniecznie należy pamiętać o tym, że podanie numeru IBAN Getin Banku nie jest ostatnim, niezbędnym do wykonania krokiem. Równie ważne jest to, abyśmy podali właściwy kod SWIFT Getin Bank. Jest to 8 lub 11 znakowy indywidualny kod, który przypisany jest każdej instytucji bankowej w ramach międzynarodowych regulacji finansowych. Jaki jest w tym przypadku wymagany SWIFT? Getin Bank posiada kod składający się z 8 znaków, czyli: GBGCPLPK. Pamiętać musimy jednak o tym, że zazwyczaj poproszeniu zostaniemy o podanie kodu BIC. Jest to nic innego, jak SWIFT, ale określenie to po prostu stosowane jest poza granicami Polski. W związku z tym BIC Getin Bank ma: GBGCPLPK. 

Getin bank IBAN

Podstawową informacją jest podanie odpowiedniego IBAN Getin Banku. Dzięki temu możliwe jest szybkie zweryfikowanie, w jakim kraju założone jest konto odbiorcy, a także znany będzie dokładny numer konta. Jak powstaje IBAN? Do standardowego 26-cyfrowego numeru rachunku należy dopisać dwa znaki PL, które oznaczają Polskę. W ten sposób powstanie 28-znakowy numer IBAN. Czy to wystarczy dla instytucji zagranicznych? Niekoniecznie. Numer ten wszakże mówi o kraju i rachunku odbiorcy, ale nie umożliwia jeszcze prostej identyfikacji właściwego banku.

IBAN GETIN – PL + numer konta bankowego odbiorcy


GETIN adres do przelewu

Ostatnią informacją, która niejednokrotnie należy podać, choć nie zawsze jest ona wymagana, jest adres banku. Na wypadek, gdyby było to konieczne, warto pamiętać, że w przypadku Getin Banku jest to: 

Getin Noble Bank SA,

Przyokopowa 33,

01-208 Warszawa

Getin Bank – opis banku

Getin Bank jest instytucją bankową z ofertą dostępną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Instytucja ta oferuje szereg produktów finansowych, a także ukierunkowuje się na jak najnowocześniejsze rozwiązania w postaci bankowości internetowej oraz mobilnej. Getin Bank posiada ponad 300 oddziałów własnych oraz franczyzowych. Bank ten udziela zarówno kredytów gotówkowych oraz konsolidacyjnych, jak i hipotecznych. Oprócz tego możliwe jest prowadzenie konta osobistego.

Sprawdź również:

GETIN Sesje

Jak zamknąć konto w GETIN Bank?

źródło: getinbank.pl

5/5 - (1 oddanych ocen)