do jakiego wieku kredyt hipotecznyKredyt na dom lub mieszkanie zaciągamy coraz chętniej. Dzięki takiej pomocy finansowej mamy możliwość zrealizowania najskrytszych marzeń o posiadaniu własnego m4. Nie każdy z nas niestety może sobie pozwolić na odłożenie tak wysokiej kwoty, która mogłaby pokryć wydatki związane z taką inwestycją. Na rynku na szczęście istnieją instytucje finansowe udzielające takiej pomocy, dzięki której możemy kupić lub wybudować nieruchomość. Pozostaje jednak pytanie, do jakiego wieku kredyt hipoteczny jest udzielany? Sprawdźmy, jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy w 2020 roku. 

Kredyt hipoteczny do jakiego wieku?

Większość z nas wie, że każdy kredyt (niezależnie od tego, czy jest to zobowiązanie celowe, czy kredyt gotówkowy) jest udzielany od 18 roku życia. Zdarza się też, że banki oferując kredyt na mieszkanie, stawiają indywidualne warunki, np. udzielają takiej pomocy wyłącznie osobom od 21 roku życia. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kredyt hipoteczny a wiek to nie tylko kwestia pełnoletności, ale także maksymalnego wieku, do jakiego instytucje bankowe są w stanie udzielić nam zobowiązania. Istnieją ściśle określone zasady, które definiują to, do jakiego wieku można wziąć kredyt hipoteczny. Pamiętajmy jednak, że niektóre banki mogą podchodzić do tej sprawy indywidualnie i oferować tego typu usługi do innego wieku maksymalnego. 

Maksymalny wiek kredytobiorcy kredyt hipoteczny 2020

W konkretnym ustaleniu, do jakiego wieku możemy zaciągnąć kredyt w danej instytucji, pomoże nam symulacja kredytu hipotecznego. Tego typu narzędzia online pomogą w szybki sposób dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, by pożyczyć pieniądze, w jakiej kwocie są oferowane kredyty w danym banku i na jaki okres czasu. Dodatkowo oczywiście zostanie wyświetlony nam maksymalny wiek potencjalnego kredytobiorcy. Najczęściej jednak nie musimy obawiać się, że bank nie udzieli nam kredytu, gdyż większość firm kieruje swoje oferty do szerokie grona osób. Przeglądając oferty, możemy łatwo zauważyć, że kredyty hipoteczne przysługują nawet osobom do 70 roku życia. W związku z tym, jeśli mamy odpowiednią zdolność finansową, zyskujemy spore szanse na otrzymanie zobowiązania celowego, zwłaszcza że większość osób decydujących się na budowę domu czy zakup mieszkania jest w młodym wieku. Warto również wspomnieć, że każdy bank indywidualnie podchodzi do kredytobiorców. Możemy więc negocjować warunki, jakie nam oferuje, gdyż większość z instytucji jest skorych do ustępstw i kompromisów. 

5/5 - (1 oddanych ocen)