citi handlowy swift

Citi Handlowy – SWIFT/BIC

Wykonywanie przelewów zagranicznych wiąże się z podawaniem informacji, które nieraz widnieją dla nas w postaci tajemniczych skrótów np. SWIFT Citi Handlowy. Równie trudne jest zrozumienie co oznacza rubryka zatytułowana IBAN Citibank. Nie zawsze wiemy, jak należy to odczytać, dlatego warto wiedzieć, co powinniśmy podać w takiej sytuacji.

SWIFT/BIC CITY HANDLOWY – CITIPLPX

Składa się on z 8 lub 11 znaków, które są dopasowane do specyfiki danego banku. Poza granicami kraju kod ten nazywany jest BIC.  Jaki jest więc interesujący nas kod SWIFT? Citi Handlowy posiada przypisany następujący ciąg 8 znaków: CITIPLPX.

Citi Handlowy – IBAN

Najprostszą sytuacją jest ta, w której musimy podać IBAN Citi Handlowy. Prostota tej sytuacji tkwi w tym, że numer ten tworzy się w ten sam sposób dla każdej instytucji bankowej. Oznacza to, że również interesujący nas IBAN Citibank otrzymuje poprzez dodanie dwóch znaków PL na początku numeru rachunku bankowego. Oznaczają one kraj banku docelowego. W ten sposób powstaje 28-znakowy numer IBAN.

IBAN CITI HANDLOWY – PL + numer konta bankowego odbiorcy

Niemożliwe jest zastosowanie podobnej zasady co do stworzenia posiadanego przez Citi Handlowy SWIFT. Wynika to z tego, że jest to kod indywidualnie przypisany do każdej instytucja bankowej z osobna.


Citi handlowy – adres do przelewu

Ostatnią informacją, którą czasem należy podać, jest adres do przelewu. W tej sytuacji wystarczy wskazać główną placówkę. Będzie to więc:

Bank Handlowy w Warszawie S A,

Senatorska 16,

00-923 Warszawa.

Citi Handlowy – opis banku

Citi Handlowy to instytucja finansowa oferująca zarówno usługi kredytów hipotecznych, jak i kredytów gotówkowych. W banku tym znaleźć można ofertę nie tylko klasycznych usług bankowych, ale i produkty rynku kapitałowego, które oferowane są przez Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. Znajdziemy w nim również produkty Handlowego Leasingu Sp. z o.o. Citi Handlowy posiada swoje placówki w ponad 160 krajach na całym świecie. Zgodnie z informacją podaną na stronie banku, w samej tylko Polsce posiada on sieć 36 oddziałów.

Sprawdź również:

Citi Handlowy sesje

źródło: citibank.pl

5/5 - (2 oddanych ocen)