Citi kredyt hipoteczny to znane zobowiązanie finansowe, z którego chętnie korzysta coraz większa liczba klientów. Jego popularność wynika przede wszystkim z łatwości pozyskania potrzebnej gotówki, szybkiego czasu realizacji całego procesu oraz korzystnych warunkach, na jakich jest przyznawany citi hipoteczny. Dzięki temu, decydując się na taką pożyczkę, nie obciążamy zbytnio naszego budżetu i dogodnie spłacamy ustalone z bankiem raty. Jak wnioskować o kredyt hipoteczny citi handlowy i dla kogo jest dostępne takie rozwiązanie?

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>

Citibank kredyt hipoteczny 

Kredyty hipoteczne nie bez powodu są zaciągane przez coraz więcej konsumentów. W obecnych czasach coraz bardziej chcemy zyskać stabilność życiową, dlatego zależy nam na zbudowaniu lub zakupie własnej nieruchomości w celach mieszkaniowych czy inwestycyjnych. Jednak samodzielne zgromadzenie tak wysokich kwot na uzyskanie mieszkania jest wręcz niemożliwe, a nawet jeśli chcemy oszczędzać na takie cele, często musimy odkładać pieniądze przez całe życie. Z tego też powodu poszukujemy alternatywy, która nie tylko umożliwi nam realizację marzeń o własny m4, ale także nie będzie zbyt droga. Na podstawie opinii klientów, wszystkie te cechy posiada citi kredyt hipoteczny, chętnie zaciągany przez polskich konsumentów. Jak wskazuje kalkulator kredytu hipotecznego, kredyt ten jest jednym z najbardziej opłacalnych na rynku bankowym. 

Jakie warunki musimy spełnić do kredytu hipotecznego w Citi Handlowym?

Citi bank kredyt hipoteczny nie jest ciężki do uzyskania, jednak jak w przypadku każdego banku, również tutaj musimy spełnić określone wymogi. Przede wszystkim, aby nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie. Na jej wysokość wpływa kilka ważnych czynników, między innymi:

— Historia kredytowa w BIK — Citi Handlowy rozpatrując wniosek o kredyt hipoteczny, sprawdza nie tylko ogólną ocenę w BIK-u, ale często analizuje szczegóły historii kredytowej. Aby otrzymać zobowiązanie hipoteczne w tym banku, niezbędne jest posiadanie pozytywnego scoringu oraz brak zadłużeń i opóźnień w spłacie. 

— Odpowiednio wysokie dochody — Wysokość zarobków, które wystarczą, aby bank zaakceptował wniosek, jest uzależnione od tego, o jak duży kredyt hipoteczny się ubiegamy. Warto jednak wiedzieć, że w najlepszej sytuacji są klienci pracujący na umowę o pracę na czas nieokreślony i określony oraz przedsiębiorcy z działalnością na rynku od minimum roku lub dwóch lat. 

Brak długów i wpisów w rejestrach zadłużonych — Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż w przypadku negatywnych wpisów np. do KRD czy BIG, nie otrzymamy żadnego kredytu w banku. 

Wkład własny na poziomie 20% lub 10% przy kupie ubezpieczenia. Citi Handlowy hipoteka umożliwia pokrycie 90% wartości nieruchomości, przy wniesionym wkładzie 10%, jeśli nasza sytuacja finansowa jest stabilna. Musimy jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie o niskiego wkładu. 

5/5 - (1 oddanych ocen)