bank pocztowy swift

Bank Pocztowy – SWIFT/BIC

W przypadku tej informacji nie jesteśmy już w stanie zastosować ogólnej zasady tworzenia kodu. Wynika to z tego, że kod SWIFT Bank Pocztowy otrzymał w formie indywidualnie przypisanego ciągu 8 znaków. Choć w Polsce używa się określenia SWIFT, poza granicami naszego kraju powszechnie stosuje się inne określenie. Jeśli więc zostaniemy poproszeni o posiadany przez Bank Pocztowy BIC, śmiało możemy podać znany nam SWIFT. Poza nazwą, niczym się one nie różnią. Jaki jest więc wymagany SWIFT? Bank Pocztowy posiada kod:

SWIFT/BIC BANK POCZTOWY – POCZPLP4

Wszyscy posiadacze konta w Banku Pocztowym, jeśli tylko planują wyjazd poza granice kraju, powinni poznać dane do przelewów środków z zagranicy. Jest to wskazane zwłaszcza tym osobom, które wyjeżdżają w celach zarobkowych. Koniecznie muszą wiedzieć, jak podać odpowiedni numer IBAN. Bank Pocztowy oprócz tego posiada inne niezbędne dane. Kluczowa jest znajomość posiadanego przez Bank Pocztowy SWIFT.

Bank Pocztowy – IBAN

Stworzenie numeru IBAN jest niezwykle proste. Wystarczy, że do numeru rachunku odbiorcy przelewu dodamy na początku dwa znaki „PL”, które oznaczają Polskę. Dzięki temu powstanie 28-znakowy IBAN. Gdy to zrobimy, śmiało możemy podać posiadany przez Bank Pocztowy SWIFT.

IBAN BANK POCZTOWY – PL + numer konta bankowego odbiorcy


Bank Pocztowy – adres do przelewu

Wykonując przelew, czasem możemy zostać poproszeni o podanie adresu siedziby głównej banku. W związku z tym należy podać następujący adres placówki w Bydgoszczy:

Bank Pocztowy S.A.,

Jagiellońska 17,

85-959 Bydgoszcz.

Bank Pocztowy – krótki opisu banku

Bank Pocztowy jest polskim bankiem detalicznym, oferującym dostęp do szeregu usług finansowych. Oferuje on zatem dostęp do produktów bankowych w polskich złotych zarówno dla klientów detalicznych, jak i dla większych instytucji. Oznacza to dostęp do kont osobistych, a także m.in. do kredytów gotówkowych. Bank Pocztowy zapewnia dostęp do swoich usług za pośrednictwem sieci placówek rozsianych w całej Polsce. Oznacza to ok. 4,7 tysiąca placówek sieci Poczty Polskiej i Banku.

Sprawdź również:

Bank Pocztowy Sesje

źródło: www.pocztowy.pl

5/5 - (1 oddanych ocen)